SR732ETTDR270F
Mfr.Part #:
SR732ETTDR270F
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 1210(3225 Metric) SMD/SMT Thick Film 270 mΩ 1 % 500 mW 100 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.7 mm
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance270 mΩ
Power Rating500 mW
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient100 ppm/°C